Mega salon

 

Porozumienia na wędkowanie Okręgu PZW Bydgoszcz z innymi okręgami PZW w 2019 roku

 

 1. Na zasadach wzajemności dla określonej grupy członków Okręgu PZW Bydgoszcz  z  PZW Toruń :

 wyróżnieni tytułem :

- HONOROWY CZŁONEK PZW

- HONOROWY PREZES KOŁA PZW

oraz :

-    dzieci (członek uczestnik) i młodzież (od 16-tego do 24-tego roku życia)

- osoby posiadające składki za szczególne zasługi w rozwoju wędkarstwa(wydane w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych nizinnych( w tym „jedno łowisko” rzekę Wisłę - obwody rybackie rzeki Dolnej Wisły nr 2,3 i 4), oraz górskich obu Okręgów, wszystkimi dopuszczonymi metodami wędkowania, po wniesieniu składek na ochronę i zagospodarowanie wód w swoim macierzystym Okręgu, bez wnoszenia dodatkowych składek uzupełniających pod warunkiem posiadania „zezwolenia na wędkowanie” Okręgu na wodach którego wędkują.

 

2. Na zasadach wzajemności na określone wody z PZW Okręg Nadnotecki :

Okręg PZW Nadnotecki udostępnia wędkarzom Okręgu Bydgoskiego rzekę Noteć na odcinku od mostu drogowego na drodze Gołańcz – Wyrzysk do jazu w Krostkowie, rzekę Łobzonkę od źródeł do ujścia do rzeki Noteć wraz z jej dopływem rzeką Orlą(od mostu kolejowego na trasie Witosław – Mrocza w Witosławiu do ujścia do Łobzonki).

  

3. Po wniesieniu składek uzupełniających(dotyczy wędkarzy którzy posiadają wykupioną roczną składkę na ochronę i zagospodarowanie wód w swoim macierzystym okręgu):

PZW Gdańsk w wysokości 40zł ⃰ (wody górskie oraz nizinne obu okręgów) - wnoszenie składek nie dotyczy wyróżnionych tytułem Honorowego Członka PZW z zastrzeżeniem, że musi posiadać zezwolenie uprawnionego do rybactwa. Składka uzupełniająca w wysokości 40 zł dotyczy członków obu Okręgów.

PZW Wrocław w wysokości 100zł ⃰ (wody górskie oraz nizinne obu okręgów)  - wnoszenie składek nie dotyczy wyróżnionych tytułem Honorowego Członka PZW. Członkowie Okręgu Wrocław chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą składkę uzupełniającą w wysokości 125zł.

PZW Częstochowa :  w wysokości 82zł ⃰ (wody górskie i nizinne obu okręgów). Członkowie Okręgu Częstochowa chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą składkę uzupełniającą w wysokości 125zł.

PZW Legnica w wysokości 100zł ⃰ (wody górskie i nizinne obu okręgów) - wnoszenie składek nie dotyczy wyróżnionych tytułem Honorowego Członka PZW. Członkowie Okręgu Legnica chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą składkę uzupełniającą w wysokości 125zł. 

PZW Wałbrzych w wysokości 100zł ⃰ (wody górskie i nizinne obu okręgów) - wnoszenie składek nie dotyczy wyróżnionych tytułem Honorowego Członka PZW. Członkowie Okręgu Wałbrzych chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą składkę uzupełniającą w wysokości 125zł.

PZW Białystok w wysokości 57zł ⃰ (wody nizinne obu okręgów). Członkowie Okręgu Białystok chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą składkę uzupełniającą w wysokości 100zł.

PZW Kalisz w wysokości 80zł ⃰  (wody nizinne obu okręgów). Członkowie Okręgu Kalisz chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą składkę uzupełniającą w wysokości 125zł.

PZW Słupsk w wysokości 105zł ⃰ (wody górskie i nizinne obu okręgów) oraz wysokości 85zł (wody nizinne obu okręgów). Członkowie Okręgu Słupsk chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą odpowiednio składkę uzupełniającą w wysokości 125zł(wody górskie i nizinne) i 100zł(wody nizinne).

PZW Ciechanów w wysokości 100zł ⃰  (wody górskie i nizinne obu okręgów) oraz wysokości 70zł (wody nizinne obu okręgów). Członkowie Okręgu Ciechanów chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą odpowiednio składkę uzupełniającą w wysokości 125zł(wody górskie i nizinne) i 100zł(wody nizinne).

PZW Katowice w wysokości 50zł ⃰  - wnoszenie składek nie dotyczy odznaczonych „Złotą odznaką PZW z wieńcami”. Składka uzupełniająca w wysokości 50 zł obowiązuje członków obu Okręgów.

PZW Sieradz w wysokości 80zł ⃰ (wody górskie i nizinne obu okręgów) - wnoszenie składek nie dotyczy odznaczonych „Złotą odznaką PZW z wieńcami”.

Członkowie Okręgu Sieradz chcący wędkować w ramach porozumienia wnoszą składkę uzupełniającą w wysokości 125zł.

 

Wykaz wód i zasady amatorskiego połowu ryb w poszczególnych okręgach na ich stronach internetowych.

Uwaga !!!!

⃰  - wartość składki obowiązuję członków Okręgu Bydgoskiego

W/w składki uzupełniające dla członków Okręgu Bydgoskiego do nabycia tylko i wyłącznie w godzinach urzędowania Biura ZO PZW Bydgoszcz po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania w biurze lub kołach PZW.

 

Stan na dzień 15.01.2019r.

 

© 2015 OPZW Bydgoszcz